GPS ir pėsčiomis, ir su automobiliu

Posted in Informacininės technologijos

gpsGPS navigacija yra geras pasirinkimas tiek keliaujant automobiliu, tiek ir vykstant pėsčiomis, nors apie pastarąjį variantą susimąstoma kur kas rečiau. Keista, mat GPS dauguma mūsų turi savo kišenėse - tai išmanieji telefonai, kurie iš dalies neblogai pakeičia atskirus GPS prietaisus, prie kurių buvome pratę kiek anksčiau.

Globalinė pozicionavimo sistema suteikia mums kur kas daugiau nei tik galimybę rasti norimą adresą ar lankytiną objektą. Kaip galime matyti apsilanke svetainėje gpswox.com - su GPS sekimo (angl. GPS Tracking) pagalba galime ir žinoti tikslią vietą kurioje šiuo metu yra mūsų vaikai, o verslininkai tokiu būdų gali nesunkiai matyti kur ir kada buvo įmonės automobiliai.

navigation

Automobilinė navigacija šiai dienai įprastai sutinkama viena iš trijų formų: išorinis, dažniausiai prie lango kabinamas, GPS įrenginys, išmanusis telefonas arba integruota automobilinė navigacija (naujesniuose automobiliuose pilnesne komplektacija).

Atskiras navigatorius yra patogus tuo, jog jį lengva perkelti į bet kurį kitą automobilį, jo pagrindinė funkcija parodyti Jums geriausią kelią ir kitą susijusią informaciją. Toks įrenginys dirba savo darbą, o Jūs saugiau ir patogiai pasiekiate kelionės tikslą.

Išmanusis telefonas patraukliu variantu tampa vien dėl to, jog jį turime dauguma mūsų. Turint įrenginį nebepatiriamos papildomos išlaidos (nebent perkamas mokamas žemėlapis, aplikacija), tad tai yra ekonomiškas variantas daugumai žmonių. Visgi dideliu minusu tampa tai, kad navigaciją naudojantis telefonas greitai išsikrauna, būtina pasirūpinti automobiliniu kroviklių, tačiau pastarieji neretai lėčiau krauna nei telefonas išsikrauna, ypatingai kai navigacija veikia nuolat, ima duomenis ne tik iš pačio telefono, bet dar ir iš interneto.

Automobilyje jau integruotas GPS navigatorius – patogus ir geras sprendimas, tačiau čia susiduriama su kita problema. Jei automobilyje jo nėra, integracija vargu ar verta užsiimti. Ne ką mažiau rūpesčių kelia ir žemėlapių atnaujinimas (ypač senesniuose automobiliuose).

Keliaujant pėsčiomis, be abejonės, patogiausias variantas yra išmanusis telefonas. Jame esantis GPS imtuvas yra pakankamai tikslus (daugelyje modelių), o aplikacijų gausa leidžia pasirinkti geriausiai Jums tinkančius žemėlapius. Vieni jų naudoja interneto ryšį, kiti veikia už ryšio ribų, kai kuriuose sužymėta gausybė naudingų lankytinų vietų ar pėsčiųjų takelių, apie kuriuos galbūt niekada negirdėjote, o kiti tiesiog patogiai nuves Jus iš taško į tašką B, padėdami nepaklysti ir sutaupyti laiko – be GPS dažnam žmogui svetimoje vietovėje reikia gerokai daugiau laiko susiorientuoti.