Kaip išsirinkti navigaciją?

Posted in Informacininės technologijos

Daugelis mūsų savo kelionių neįsivaizduojame be navigacijos. GPS – vienas geriausių šių laikų išradimų. Tačiau kaip išsirinkti geriausią navigaciją? Straipsnyje dalijamės vertingais patarimais. Prieš renkantis navigaciją, apsvarstykite, kur navigatorių ketinate naudoti. Galbūt važinėjate sunkiuoju transportu – autobusu, sunkvežimiu ar vilkiku? O gal pagrindinis jūsų darbo „įrankis“ – lengvasis automobilis? Taigi GPS sistemos skiriasi ne tik savo kainomis, tačiau ir funkcijomis.

gps kordinates

Kartais geriau rinktis funkcionalesnę navigaciją; kita vertus, kam permokėti už tai, kuo naudoti visai neketinate? Pavyzdžiui, lengviesiems automobiliams kuriamoje sistemoje nerasite informacijos apie kelių plotį, apie maršrute pasitaikančių tiltų aukštį, taip pat negausite nuorodų, kur apskritai draudžiamas eismas sunkiajam transportui, tad teks atidžiai sekti kelio ženklus, spontaniškai keisti maršrutą. Taigi šiuo atveju sunkiojo transporto navigacija yra universalesnė negu lengvojo.

Pigesni ekonominės klasės navigatoriai puikiai tiks, jei į tolimesnes keliones vykstama vos kelis kartus per metus. Komplekte rasite visus priedus, tačiau žinokite, kad pats meniu gali veikti šiek tiek lėčiau nei brangesniame ir profesionalesniame GPS, navigatorius turės paprastą laikiklį.

  • Verslo klasės GPS visa meniu sistema veiks greičiau, turės ryškesnį vaizdą perteikiantį ekraną, specialų magnetinį laikiklį; suteikiama galimybė įrenginį valdyti balsu, pateikiama informacija apie numatytame maršrute pasitaikančias spūstis ir kt.
  • Sunkiajam transportui skirtos navigacijos priskiriamos Trucker arba Professional klasei. Priklausomai nuo pasirinktos klasės įrenginio, skiriasi ir GPS navigatorių dydžiai.
  • Profesionali GPS sistema patraukli tuo, kad visą navigatoriaus eksploatavimo laikotarpį žemėlapiai nuolat atnaujinami.

Pirkdami GPS, atkreipkite dėmesį, ar, pavyzdžiui, pateikiamas visos Europos žemėlapis. Kartais pateikiami tik Rytų ir Centrinės Europos, kartais – tik Vakarų Europos žemėlapiai, o norint įsigyti visą reikiamą žemėlapį, reikia mokėti papildomai. Kai kurie gamintojai į sistemas yra įdiegę viso pasaulio žemėlapius, o atnaujinimai vykdomi reguliariai.

Navigatoriai patrauklūs ir tuo, kad, planuodami maršrutą, jame galite pažymėti tarpinius taškus – sudėliojamas palankiausias ir greičiausias maršrutas. Tai labai patogu kurjeriams, kurie prekes pristato tam tikruose regionuose. GPS suteikia ir kitų galimybių tiek paprastiems naudotojams, tiek ir verslui.