Elektronikos prietaisams žema temperatūra yra iššūkis

Posted in Informacininės technologijos

Žiema yra ypatingas metas kuomet galime džiaugtis gražiu oru ir apsnigta gamta. Deja, elektronikos prietaisams žema temperatūra yra iššūkis su kuriuo nelengva susidoroti. Įvairių GPS navigacijų gamintojai deda dideles pastangas šioms problemoms išspręsti bet ne visuomet viską išeina išspręsti taip kaip nori žmogus.

kelias žiemą

Gamtos sąlygos atšiauriuose planetos kampeliuose yra ekstremalios ir tik gerai paruošti aparatai gali tinkamai funkcionuoti esant žemai temperatūrai. GPS navigacinė įranga naudojama visose transporto priemonėse, laivuose, lėktuvuose, po vandeniu, karo, žemės ūkio technikoje ir daugelyje kitokių judančių mašinų. Nieko keisto, jeigu teigiamoje temperatūroje visi prietaisai veikia nepriekaištingai be jokių pašalinių trukdžių bet ekstremaliomis sąlygomis palydovinių signalų sutrikimai gali trukdyti vairuotojui valdyti transporto priemonę ir pridaryti daug klaidų ir žalos. Vienintelis nepatogumas, kad esant dideliam šalčiui lietimui jautrus skystųjų kristalų ekranas gali ne taip greitai reaguoti į pirštų paspaudimus surenkant gatvės pavadinimą ar namo numerį.

Šis aspektas yra labai svarbu mėgstantiems keliauti šiaurės šalyse ir ekspedicijose į Antarktidą, taip pat bet kuriai kelionei kurioje tenka važiuoti trijų penkių kilometrų aukštyje kur yra labai šalta. Kalbame ne tik apie paties šalčio poveikį navigacijai bet kartu ir drėgmės žalą mikroschemai kuri bėgant laikui gali sukelti įvairius navigacijos veikimo sutrikimus. Protingi ir atsargūs vairuotojai į tolimas keliones pasiima net kelis GPS įrenginių komplektus taip pat ir popierinius žemėlapius kurių nusipirkti nėra taip lengva kaip būdavo anksčiau. Dabar tik dideliuose prekybos centruose ar knygynuose galite rasi norimos šalies žemėlapį bet kai kurių egzotiškų šalių žemėlapius teks ieškoti internete ir parsisiųsti paštu.Kaip ir bet kuriam kitam palydoviniam prietaisui pavojingiausia jeigu ant įrenginio pateks vanduo ir įsiskverbs giliau į motininę plokštę. Tai gali sukelti koroziją ir mikrokontaktų pažeidimus, kurių laiku nepašalinus aparatą teks išmesti.

Blogiausiu atveju bandykite kelio krypties klausti pakeleivingų sutiktų automobilių ir vietinių gyventojų. Svarbiausia elkitės savo nuožiūra, nesvarbu, kad sugedo navigacija, vadovaukitės sveiku protu. Jeigu jums ir pataria rinktis tam tikrą kelią bet jums jis atrodo įtartinas, geriau sugaiškite daugiau laiko bet rinkitės saugesnį ilgesnį kelią kuriame didesnė tikimybė kad sulauksite pagalbos. Nėra nieko baisiau pasiklysti kalnų keliuose ir jeigu baigiasi kuro atsargos o ant galinės sėdynės ramiai sau miega jūsų žmona ir vaikai. Tai yra puikus įrodymas, kad GPS navigacija yra būtinas kelionės atributas kuris ne tik padeda patogiai nuvažiuoti į tikslą bet gali išgelbėti netgi jūsų gyvybes jei keliaujate žiemos metu atokiose vietose.