Pirotechnikos gaminiai: gražu, bet pavojinga

Posted in Uncategorised

Išpopuliarėjus pirotechnikos gaminiams ir padidėjus jų pardavimo rodikliams, dauguma žmonų juos naudoja, taip, lyg tai būtų paprastas produktas, kuris negalima padaryti jokios žalos mums ar aplinkiniams žmonėms. Tai ypač puikiai galima pastebėti šventiniu laikotarpiu – visi žmonės atsipalaidavę, linksmi, o didžiausių metų švenčių vakarėlius pažymi nepamiršdami įvairiaspalvių fejerverkų. Būtent šventiniu metu padaugėja žmonių, nukentėjusių dėl fejerverkų padarytos žalos. Tai suprantama nes pirotechnikos gaminiai yra sukurti parako pagrindu ir gali lengvai uždegti žolę ar kitą lengvai užsiliepsnojanti daiktą. Tačiau ką daryti, kad tos žalos nebūtų? O elgtis tuo atveju, jei nelaimės išvengti nepavyko? Būtina žinoti atsakymus į šiuos klausimus.

perka internetuVienas svarbiausių dalykų, kurį būtina žinoti apie fejerverkus, yra jo kaina. Pasirodo, jog kuo brangiau kainuoja fejerverkas, tuo jis pavojingesnis. Būtent dėl šios priežasties brangius fejerverkus turėtų pirkti tik tie žmonės, kurie jau turi patirties ir žino, kaip reikia elgtis su pirotechnikos gaminiais. Na, o tiems, kurie dar niekad fejerverkų nelaikė savo rankose, greičiausiai derėtų pradėti nuo mažo galingumo, nebrangių fejerverkų.

Tam, kad išvengtumėte nelaimės, būtina atidžiai rinktis fejerverką ar kitą pirotechnikos prekę. Jei fejerverkus pakuotė yra įlenkta, įbrėžto ar kitaip pažeista – nepirkite šios prekės, o dar geriau – informuokite apie tai pardavėją, kuris pažeistą pakuotę pakeistų kita. Kodėl perkant fejerverkus svarbu atkreipti dėmesį į jo pakuotę? Tai reikia daryti dėl savo pačių saugumo: jei fejerverkų pakuotė yra pažeista, fejerverkas gali neiššauti arba iššovęs netinkama kryptimi sužeisti aplinkui esančius žmones. Šiuo metu galima įsigyti pirotechniką ir internetu, dažnai perkantys interenetu teigia, kad kainos virtualiose parduotuvėse būna ženkliai palankesnės. Nusipirkus prekę interentu, ji yra pristatoma tikrai greitai - dažniausiai per dvi, tris darbo dienas.

Ir nors dauguma žmonių yra linkę atsakingai elgtis su fejerverkais, laikytis instrukcijų bei rekomendacijų, nelaimių išvengti nepavyksta. Tad ką daryti tokiu atveju? Jei jūsų sužeidė nedidelio galingumo pirotechnikos gaminiai, tokiu atveju galite išsiversti ir be gydytojų pagalbos: sužeista vietą nuplaukite vandeniu, patepkite tinkamais tepalais, jei reikia – apibintuokite. Tačiau jei esate sužeistas didelio galingumo fejerverko, tokiu atveju kuo greičiau kvieskite medikus, o kol jie atvyks – žaizdą plaukite vandeniu bei pridenkite. Pirkti fejerverkus galima ir kreditu. Tiesa lizingas paprastai netaikomas, bet nesunkiai galima gauti pirma kreditą nemokamai ir jį panaudoti pirotechnikos pirkimui. Šiuo metu kreditus nemokamai suteikia penkios greitųjų kreditų bendrovės.

Na, o pabaigai belieka tik priminti, kad siekiant išvengti nelaimių, kurios gali kilti dėl pirotechnikos gaminių naudojimo, būtina saugoti ne tik save, bet ir aplinkui esančius žmones.