Dvi automobilių draudimo rūšys: civilinės atsakomybės ir KASKO

Posted in Mano pinigai

Ne paslaptis, kad šiandien civilinės atsakomybės draudimu privaloma apdrausti kiekvieną  transporto priemonę, kuri yra eksploatuojama ir su kuria išvažiuojama į gatvę. Toks įstatymas įsigaliojo daugiau nei prieš dešimtmetį – 2002 metais. Nemažai vartotojų jau pasirinko http://www.brokeriukas.lt/ paslaugas, dėl greito ir kokybiško aptarnavimo.

Civilinės atsakomybės draudimo esmė – trečiosioms šalims, jei vairuotojas sukelia avariją, atlyginami visi su automobilio remontu susiję nuostoliai. Avarijų kaltininkams neteks rūpintis kitų automobilių remontu, taip pat draudimo kompanija pasirūpins ir išlaidomis, susijusiomis su vairuotojo ar keleivių traumomis. Tačiau privalomasis draudimas draudžia tik nukentėjusiuosius, bet ne patį avarijos kaltininką, tad jam automobilį tenka taisyti už savo pinigus.

Nuo ko priklauso draudimo kaina?

Priimtas gana logiškas sprendimas – vairuotojų civilinės atsakomybės draudimo kaina priklauso nuo to, kokiu automobiliu važinėjate: kuo mašina galingesnė, tuo, tikėtina, susimokėsite daugiau. Daroma prielaida, kad galingesnis ir didesnis automobilis eismo įvykio metu gali padaryti daugiau žalos, nei, pavyzdžiui, negalingas. Taigi atsižvelgiama ir į automobilio svorį, ne tik variklio parametrus.

Taip pat draudimo kaina gali skirtis priklausomai nuo to, kas automobilį vairuos. Jei jaunas, vos teises gavęs asmuo, natūralu, kad tokiu atveju draudimo įkainiai taip pat bus aukštesni. Jei draudžiasi daugiau kaip 10 metų vairavimo stažą turintis vairuotojas, jis gali tikėtis pačių mažiausių draudimo įkainių. Tačiau yra vienas „bet“: jei patyręs vairuotojas kas kelis metus papuola į eismo įvykį, jam draudimo įmoka išauga. Tiems, kurie priskiriami didesnei rizikos grupei, ir mokėti reikia daugiau.

Vairuotojų civilinės atsakomybės paslaugos kainą lemia ir draudimo trukmė: pavyzdžiui, jei draudžiatės metams, sumokėsite bent keliomis dešimtimis litų  pigiau nei apsidraudę pusmečiui ir po to pratęsdami draudimą. Dar daugiau permokėsite, jei automobilį drausite, pavyzdžiui, kas mėnesį visus metus. Tačiau tai galioja ne visais atvejais: pavyzdžiui, gal automobiliu važinėjate tik vasarą, o rudenį ir žiemą jis prastovi garaže nejudinamas. Tuomet automobilio drausti visiems metams neverta.

Jei norite apsidrausti visapusiškai, rinkitės KASKO draudimą. Kuo jis ypatingas?

Patekus į eismo įvykį, nuostoliai bus atlyginami ne tik nukentėjusiems, bet ir jums – net ir tuo atveju, jeigu esate avarijos kaltininkas. Taip pat draudimo išmokos dydis nebus ribojamas net ir tuo atveju, jei nesikreipsite į policiją ir įvykio neužregistruosite. Tai labai patogu, jei eismo įvykis nedidelis ir tuo metu skubate. Kai kuriais atvejais norint, kad draudimo bendrovė sumokėtų visus patirtus nuostolius nukentėjusiajai pusei, reikia pateikti ir policijos išduotą pažymą.

Jei esate apsidraudęs KASKO draudimu, sugedus automobiliui kelyje galite gauti nemokamą pagalbą. Paprastai techninė pagalba kelyje suteikiama ne senesnėms nei 12 metų transporto priemonėms. Pasirinkus specialius paketus, yra galimybė apsidrausti nuo techninių gedimų ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje. Tai reiškia, kad automobiliui sugedus bet kurioje Europos šalyje, gausite tokią pačią pagalbą, kaip ir gautumėte Lietuvoje.

Taip pat KASKO draudimas atlygina ir su eismo avarijomis nesisijusius įvykius. Kompensacijos galite tikėtis automobilio vagystės atveju, taip pat kai apvagiamas automobilio salonas, kai randate automobilį be veidrodėlių, ratų ar valytuvų. Taip pat draudimo bendrovės atlygina nuostolius ir tiems, kurių automobiliai buvo užklupti ir apgadinti stichinių nelaimių metu – per potvynius, stiprias audras, kai ant automobilio užgriuvo medis ir taip toliau. Taigi nors KASKO draudimas yra santykinai nepigus, tačiau galite važinėtis ramiai ir praktiškai nieko nesibaiminti, nes bet kokios nelaimės atveju nepatirsite didesnių nuostolių ir išvengsite galvos skausmo.