Kaip neišleisti per daug?

Posted in Mano pinigai

Kalėdinės dovanosArtėjant gražiausioms metų šventėms nemažai žmonių susiduria su finansinėmis problemomis. Dažniausiai problemos atsiranda tada kai asmeniniai ar šeimos finansai nėra tinkamai paskirstomi ir vienoms prekėms ar paslaugoms išleidžiame daugiau nei reikėtų. Viena dažniausiai pasitaikančiu pernelyg didelio išlaidavimo priežasčių yra dovanos, kurioms lietuviai išleidžia neproporcingai daug.

Naujausios vartotojų apklausos parodė, kad lietuviai itin didelę savo pajamų dalį išleidžia kalėdinėmis dovanoms - beveik trisdešimt procentų. Už mus daugiau savo pajamų (procentaliai) dovanoms išleidžia tik vokiečiai, bet verta paminėti, kad būtent Vokietyje yra stipriausia Europos ekonomika. Lietuva kol kas deja tuo pasigirti negali.

Svetainėje mano.sub.ge yra pateikiama keletas vertingų patarimų apie tai kaip tinkamai planuoti savo išlaidas, kad vėliau nereikėtų gailėtis ir skubėti į banką prašyti vartojimo kredito. Dar viena priežastis kodėl per Kalėdas ir naujuosius metus mūsų tautiečiai yra taip linke išlaidauti yra tas, kad pagal dabar galiojančius įstatymus atlyginimas už Gruodžio mėnesį turi būti išmokėtas iki einamųjų metų pabaigos. Jei dar pridėsime ir dažnai darbdavių mokamus kalėdinius priedus prie algos ar net vadinamąją tryliktą algą - pinigų prieš šventes paprastai gaunama kur kas daugiau.

Norint sutaupyti Kalėdų išlaidoms specialistai rekomenduoja dovanas pirkti ne likus kelioms dienoms iki kūčių, bet bent porą mėnesių anksčiau. Vartotojai pastebi, kad nors paravėjai ir deklaruoja, kad dažnai yra taikomos specialios nuolaidos, kainos dažnai yra didesnės nei vasarą. Tai itin jaučia tėvai, nes kai kurie populiariausi vaikų žaislai tampa tikru deficitu ir to pasekoje pabrangsta kartais net kelis kartus.

Svarbu ne tik pasirūpinti dovanomis iš anksto, bet ir tvirtai žinoti ką norite pirkti. Tyrimai rodo, kad žmonės eidami į parduotuvę be konkretaus pirkinių sąrašo išleidžia kur kas daugiau nei tie kurie eina žinodami ką pirks.

Net ir gyvendami Lietuvoje galite naudotis pasaulinio tinklo teikiamais privalumais. Užsienyje mūsų jau minėti žaislai (kas dažniausiai yra neatsiejama Kalėdų detalė) kainuoja kur kas mažiau, o jei dar pirksite internetu - sutaupysite tikrai ne vieną eurą. Galima pirkti nebūtinai iš Europoje veikiančiu elektroniniu parduotuvių, bet ir iš tolimosios Kinijos. Perkantys žaislus ar kitas dovanos iš Kinijos, juos turėtų užsakyti bent mėnesis iki Kalėdų. Nes šios šalies paštas šventiniu periodu yra itin stipriai apkrautas ir prekių pristatymas užtrunka daug ilgiau. Pripažinkime būtų tikrai nemalonu gauti kalėdines dovanas po naujųjų metų.