Doleris - populiariausia valiuta pasaulyje

Posted in Mano pinigai

Nors didžiosios pasalinės krizės metais (2009 metai) dolerio kursas laba krito ir euras iškilo į viršų, visgi, šiuo metu minėtas doleris vėl labai stipriai kyla į viršų ir bando užsiimti aukščiausią poziciją. Dolerio kurso kitimas per paskutinius 5 metus juda tik į teigiamą pusę. Gal ir labai mažais žingsneliais, tačiau juda. Priešingai nei euras, kuriam prognozuojama karaliavimo pabaiga.

doleris

Doleris šiomis dienomis

Jeigu žiūrėtume į dabartį, tai dolerio kursas ką tik patyrė labai didelį smūgį. Vos tik buvo išrinktas naujasis JAV prezidentas Donaldas trumpas – doleris vėl tapo silpnas, tačiau prognozuojama, kad tai tik laikina. Jau praėjo šiek tiek laiko po rinkimų, tad situacija stabilizavosi. Manoma, kad dėl naujo prezidento politikos – doleris vis labiau kils ir greitu metu jis gali labai stipriai nugalėti gana nestabiliai funkcionuojantį eurą.

Jeigu Jums šiuo metu kyla klausimas – ar verta investuoti į dolerį arba galbūt turėti santykius su JAV valstijomis – daugelis ekonomistų teigia, kad taip. Greitu metu nusimato intensyvus dolerio šuolis į viršų. Tai matome jau paskutinius 5-erius metus, o dėl kiek pakitusios politinės situacijos – rezultatas gali būti greitesnis.

Mažas dolerio kursas prieš keletą metų skatino imti būsto paskolas bei įvairius kreditus (žemės ūkiui, automobiliui ir pan.) būtent šia valiuta. Dar ne taip senai žmonės džiaugėsi, kad krintantis dolerio kursas mažino mėnesines įmokas. Jau antri metai stebima kiek kitokias tendencijas - dolerio kursas augą euro atžvilgiu. Kai kurie valiutų rinkos specialistai prognozuoja, kad artimiausioje ateityje doleris bus lygus eurui, o gal net jį pralenks. Toks scenarijus išties neigiamai atsilieps visiems asmenims turintiems kreditus šia valiuta.

Dolerio sekimas internetu

Žinoma, jeigu norite tiksliai žinoti, kaip doleriu sekasi funkcionuoti pasaulyje – rekomenduojame naudotis specialiais internetiniais puslapiais, kur galima realiu laiku stebėti akcijų biržose ir kitose institucijose veikiančią informaciją. Tai paprasčiausias ir tiksliausias būdas pačiam susidaryti nuomonę apie galimą situaciją ir tuo pačiu įvertinti kitas galimybes. Lygiai taip pat kaip daugelis verslininkų tikėjo H. Clinton pergale ir tikėjosi, kad doleris kils labai staigiai – liko nustebinti galutiniais rezultatais. Taigi, labai svarbu visada turėti išeitį, kuri gali padėti nepasimesti, jeigu situacija susiklostys ne taip, kaip Jūs tikėjotės.

Kaip ir visa kita valiuta – doleris kinta. Tačiau drąsiai galima sakyti, kad jis yra bene pati stabiliausia ir saugiausia valiuta į kurią verta investuoti ir su kuria bendradarbiauti. Nei vienas nėra apsaugotas nuo pokyčių, kurie vyksta pasaulio ekonomikoje. Paprasčiausia verta pasirinkti mažiausiai manevruojantį variantą.