Su GPS navigacijomis konkuruoja išmanieji telefonai

Posted in Mano pinigai

Žiūri į priekįNavigacijų paklausą lemia nuolatinis nesustojantis automobilių ir sunkvežimi skaičiaus didėjimas visame pasaulyje. Didžiausi pardavimai fiksuojami Jungtinėse Valstijose, Kinijoje, labai sparčiai šių prietaisų daugėja rytų Azijos šalyse ir žinoma, Europoje. Viena patogiausių funkcijų kuria jums teks naudotis tai point of interest, lietuviškai tai reiškia visuomeninio naudojimo vietas, įdomius objektus ir vietas kurių paslaugos gali jus sudominti. Tai gali būti ir prekybos centras, vaistinė, degalinė, muziejus, restoranas kurį galite pasirinkti jei tik sumanysite nutraukti savo kelionę ir minutę pailsėti, atsikvėpti, išgerti kavos ir pramankštinti kojas.

Su GPS navigacijomis konkuruoja išmanieji telefonai. Tai yra iš esmės labai panašūs įrenginiai ir savo dydžiu ir ekranu, tačiau išmaniųjų telefonų privalumas, kad jie ne tik skambina bet ir gali būti naudojami kaip gps navigacijos pakaitalas. Juose integruotas imtuvas kuris iš palydovo priima signalus ir parodo jūsų buvimo vietos koordinates. Vienintelis apribojantis žemėlapių diegimą bet kuriame navigacijos įrenginyje yra vidinės atminties talpa, ji turi būti kuo talpesnė kaip ir baterija nes nuo jos priklauso kiek laiko veiks be pakrovimo (svarbu kai važiuojate dviračiu ar keliaujate pėščiomis). Dėl pačių žemėlapių detalumo yra nesutarimų vartotojų tarpe, tačau jų neglima vadinti objektyviais. Atskirai reikia paminėti policijos ir specialiųjų tarnybų naudojamas navigacijas kurios turi ypač daug funkcijų ir jų žemėlapiai labai detalūs. Pareigūna privalo labai aiškiai matyti vietoves kad galėtų grečiau pasiekti įvykio vietą ir imtis gelbėjimo darbų.

Mums įprasta standartinė navigacija jiems atlieka tik papildoma funkciją nes visą reikiamą informaciją jie mato kompiuterių ekranuose. GPS navigacijos be kelionės krypčių rodymo vairuotojus informuoja kokiu greičiu rieda automobilis. Tai veikia kaip papildoma kontrolės sistema. Šį nustatymą galyma ir išjungti tačiau daugelis naudoja. Papildomas signalas ir raudona lemputė informuoja kad viršijamas automobilio greitis. Vairuotojų mėgstamausia funkcija naudojant navigacijas yra greičio kamerų vietų informacija apie visus stacionarius greičio matuoklius Lietuvos keliuose. Sistema veikia paprastai, gamintojai ir patys vairuotojai gali pažymėti vietą žemėlapyje kuriame pastatyta nauja greičio radaro stotelė.

Artėjant kelių šimtų metrų atstumu navigacijos įtaisas signalizuoja ir mirksi piktograma apie artėjančią greičio kamerą. Vairuotojas turi tam tikrą laiko tarpą sureaguoti ir pristabdyti automobilį iki leistino greičio tam kad negautų baudos. Saugus greitis yra vienas didžiausių prioritetų kovojant su lietuvišku mentalitetu ir kelių eismo taisyklių nepaisymu. Gamintojų sprendimas žemėlapiuose nurodyti greičio kamerų vietas buvo sutiktas su labai dideliu pasipriešinimu. Pastaraisiais metais automobilių gamintojai naujuose automobiliuose įrengia displėjus tačiau juose galima naudotis tik multimedia, o navigacija instaliuojama tik už papildomą mokestį. Nešiojamas navigacijas naudoja ne tik vairuotojai, bet ir turistai, žvejai, medžiotojai ir kiti aktyvų laisvalaikį propaguojantys žmonės. Navigacija padeda nepasimesti vietovėse kur labai painus landšaftas, vandens telkiniuose arba esant tamsiuoju paros laikotarpiu kai nėra aplinkos ženklų pagal ką galėtume orientuotis.

Populiariausi automobilinių navigacijų gamintojai yra Tomtom ir Garmin. Šie gamintojai turi didžiausią patirtį navigacijų gamyboje. Kinietiškų produktų pasiūla taip pat labai didelė tačiau jie neprilygsta nei medžiagų, surinkimo kokybe, programinė įranga nėra tokia greita ir žemėlapiai nepatogūs naudoti. Ne visada pavyks tokius pigesnius įrenginius suderinti su jūsų išmaniuoju telefonu ar laikrodžiu. Visi pardavėjai giriasi, kad jų parduodamo GPS navigacijos yra siūlomos mažiausia kaina rinkoje. Išsiaiškinkite jų siūlomas kaina naršydami internete. Kitame straipsnyje papasakosime apie linksmas ir liūdnas istorijas įvykusias su automobilinėmis navigacijomis.