Nuo ko priklauso medinės dailylentės kaina?

Posted in Namuose

Šiuo metu medžio gaminių rinkoje gausu pačių įvairiausių lauko ir vidaus dailylenčių. Šios medinės dailylentės gali būti pačių įvairiausių poreikių. Kur vienos lentelės yra plačiai naudojamos statinio išorės apdailai, kitos itin dažnai pritaikomos interjero formavimui. Tai itin populiarus medžio elementas, puošiantis tiek namo išorę, tiek jo vidų. Tačiau šių medžio elementų kaina nėra vienoda, nuo ko gi ji priklauso?

Visų dailylenčių kainos nėra vienodos. Jos itin skiriasi ir priklauso ne vien nuo spalvos ar formos. Medinės lentelės kainą bene labiausiai įtakoja pasirinkta mediena, jos apdirbimo būdas bei dailylenčių matmenys.

Dailylentes tiek lauko, tiek vidaus apdailai įprasta gaminti iš eglės, pušies ar net maumedžio. Eglinės ir pušinės apdailos lentelės savo kaina ne itin skiriasi, tačiau jos yra net du kartus pigesnės už maumedžio dailylentes. Prabanga kainuoja, todėl retesnė ir iš kitų kraštų importuojama mediena natūralu, kad kainuoja brangiau.

Tuo tarpu tos pačios rūšies dailylentes, pagamintos iš šiaurinės medienos kainuoja brangiau, mat tokio pobūdžio lentelės yra patvaresnės, tankesnės ir kokybiškesnės.

Iš pušies, eglės ar maumedžio pagamintos dailylentės gali būti apdirbtos labai įvairiai. Tokia mediena gali būti obliuota, neobliuota, impregnuota ar džiovinta – viskas priklauso nuo asmeninių poreikių ir dailylenčių panaudojimo sprendimo. Žinoma, apdailai naudojamos lentelės turi būti išdžiovintos, priešingu atveju jos gali suskylinėti, deformuotis. Kiti pasirinkimai jau priklauso nuo dailylenčių naudojimo. Lenteles įprasta impregnuoti ir savarankiškai.

Ir, žinoma, matmenys. Dailylentes gamintojai gamina įvairių matmenų, tačiau šių lentelių kaina bene labiausiai priklauso būtent nuo jų storio ir pločio. Ilgis nėra toks aktualus, kadangi čia taikomi standartiniai ilgiai. Storis įtakoja kainą labiausiai, kadangi taip vienai lentelei pagaminti yra sunaudojamas didesnis medienos kiekis.

Taigi, nors rinkoje ir gausu pačių įvairiausių dailylenčių, itin svarbu orientuotis jų kainose. Nauja statinio apdaila gali kainuoti daug, jei bus pasirinktos brangios ir kokybiškos dailylentės. Tuo tarpu pernelyg paprastos ir nepatvarios medinės lentelės nesugebės suteikti statiniui estetinės išvaizdos ir patenkinti poreikių. Rinktis reikia atsargiai.