Kokį kaminą geriausia rinktis?

Posted in Namuose

kaminai

Net vaikai paišydami namus nepamiršta kamino. Kaminai – viena svarbiausių individualaus namo detalių, kadangi tai susiję su namo šildymu, be kurio Lietuvoje ir kaimyninėse šalyse tikrai būtų labai sunku ar net neįmanoma išgyventi.

Patys kaminai, kaip žinia, nešildo, tačiau šildant namus kietuoju kuru ar dujomis susikaupia dūmai, kurie turi kaip nors pasišalinti, priešingu atveju neišvengiamai apsinuodytume ir per susikaupusius dūmus nieko nematytume. Taigi, kaminai padeda pašalinti susikaupusius dūmus ir kitais nuodingas medžiagas. Tačiau po kurio laiko kaminas nebevykdo savo funkcijos ir gali imti kelti problemų. Tam, kad to nebūtų reikia nuolatos prižiūrėti ir tinkamai valyti kaminą. Taip pat, kruopštus kamino ir katilo valymas naudingas prie šildymo sezono pradžią – tai labai svarbus žingsnis siekiant išvengti gaisro pavojaus ar net norint sutaupyti – švarūs kaminai padeda sutaupyti net iki 20% išlaidų naudojant kietąjį kurą. Viso šildymo sezono metu tai sudaro nemenką sumą pinigų, tad jei Jums nelabai rūpi saugumas, galbūt piniginiai klausimai aktualesni.

Pastebima, kad kai kurie namų savininkai pageidauja, jog namų stogą puoštų nedideli, mažai virš stogo kyšantys kaminai. Tačiau minimalus kamino aukštis nėra jau toks mažas. Ypač jei stogas nėra šlaitinis, o horizontalus. Per žemi kaminai neužtikrina pakankamos traukos, taip pat, dūmai gali imti veržtis į patalpas. Į patalpas dūmai ima veržtis ir tada, kai kamino dalys nėra tinkamai sujungtos, paliktas brokas. Bene geriausias pasiūlymas besirengiantiems kaminą – keramikiniai kaminai, kurių kokybė itin gera, o patyrę montuotojai pastatyti gali tokį kaminą, kuris kelis dešimtmečius neteiks jokių rūpesčių. Geri gamintojai keramikiniams kaminams suteikia itin ilgai galiojančios garantijas, tad galėsite būti ramūs, kad turite tikrai kokybišką gaminį.

Pasirinkti kokybiškus kaminus – būtinybė, mat kiekviena klaida, net ir pats mažiausiai blogai padaryta kamino lopinėlis yra labai pavojingas Jums, Jūsų turtui ir net gyvybei. Pastatytas geras kaminas tarnaus ilgai tik tuo atveju jei Jūs jį prižiūrėsite, o ne paliksite likimo valiai. Pastebėtina, kad net ir geros kokybės kaminą galima per porą metų sugadinti.

Bene labiausiai kaminams kenkia įvairių atliekų deginimas. Pastebima, kad iki šiol kai kurie žmonės savo židiniuose, krosnyse ar katiluose degina ne tik malkas, bet ir dažytų lentų atliekas, šiukšles, plastmase. Tai nesuteikia daug šilumos, o kamine ima kauptis nuodingos ir galinčios užsiliepsnoti medžiagos, suodžiai. Kamine įvykę net ir trumpalaikiai suodžių užsidegimai gali pažeisti kaminą, ko pasekoje per jį ima veržtis dūmai į patalpas, dar labiau kaupiasi suodžiai. Nors keramikiniai kaminai yra labiau apsaugoti ir gali atlaikyti net iki valandos trunkantį gaisrą, ir jie yra pažeidžiami ir tokie gaisrai tikrai jiems ne į gerą.

Kaminai turėtų būti viena svarbiausių detalių statant ar renovuojant individualų namą, atnaujinant ar įsirengiant šildymo sistemą. Žinoma, tai tikrai nėra pats pigiausias darbas namuose, tačiau gerai pasirinktos medžiagos, prietaisai ir specialistai suteikia galimybę išvengti pavojaus.

Rinkdamiesi kaminą kainą laikykite antraeiliame plane, jei finansinė padėtis neleidžia įsirengti tikrai gero kamino ar šildymo sistemos – ieškokite ekonomiško varianto, rinkitės paprastesnę sistemą, bet jokiu būdu nesirinkite neaiškių alternatyvų, kurioms nesuteikiamos jokios garantijos – tai svarbus ženklas, kad gali kilti nelaimė. Būkite budrūs, sekite patarimus ir nurodymus tiek šildymo sistemų pardavėjų, tiek ir meistro, kuris ją Jums įrenginės. Patyrę žmonės gali padėti Jums ir sutaupyti, ir gyventi ramiau.